0

قوانین و مقررات

این قوانین برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات 'ای قشم' است که با در نظر گرفتن احترام میان حقوق سایر کاربران و سایت ای قشم جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی افراد و کلاه برداری در سایت تهیه و تنظیم شده است این توافقنامه در هر زمان می تواند بروز شود و در وبسایت قرار گیرد.

سیاست های مالی ای  قشم

 1. ای قشم تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

 2. به دلیل سهولت در استفاده از خدمات کلیه واحدهای خدماتی در ای قشم برحسب "ریال" ارائه می گردد.

 3. کاربر می بایست یک حساب بانکی به نام خود در بخش حساب ها معرفی نماید و در صورتی که کاربری اقدام به معرفی حساب به نام شخص دیگری نماید رد صلاحیت میگردد.

 4. در ای قشم اگر انتقال وجه به صورت داخلی در داخل وب سایت انجام شود شامل هیچ هزینه و کارمزد و یا موارد مشابه نمی شود.

 5. پس از عضویت امکان بستن و یا حذف حساب کاربری وجود ندارد و تنها با درخواست کاربر امکان مسدودسازی حساب مقدور است ، در این حالت برای پیگیری های آتی جهت جلوگیری از هر گونه سوء استفاده اطلاعات کاربری تا یک سال نزد ما باقی خواهد ماند و پس از گذشت مدت زمان فوق مدارک احراز هویت دریافتی از کاربر به صورت کامل حذف و تنها تاریخچه ای از گردش حساب کاربر ذخیره خواهد شد.

 6. اگر کاربر بعد از گذشت یک سال و نیم به محیط مدیریت اکانت خود وارد نشود ای قشم موظف است حساب کاربری وی را مسدود و در صورت داشتن موجودی در حساب ای قشم موجودیه کاربر را به حساب تعریف شده واریز میکند.

 7. در صورتی که پرداخت کاربر به صورت ناموفق انجام پذیرد ( در بازگشت از بانک به ای قشم و یا از ای قشم به بانک ) و مبلغ از حساب کاربر کسر شده باشد این مبلغ طی ۷۲ ساعت پس از پرداخت ناموفق به حساب پرداخت کننده برگشت داده می شود ، در صورت عدم برگشت طی ۷۲ ساعت پس از پرداخت می بایست اطلاعات دقیق پرداخت را از طریق بخش پشتیبانی اعلام شود تا پیگیری های لازمه حاصل گردد.

 8. با توجه به قوانین و مقررات بانکی به موجودی حساب شما درصد و یا سودی تعلق نخواهد گرفت ، و هنگام انتقال موجودی اعتبار به حساب بانکی کارمزد سیستم جهت تامین هزینه ها از آن کسر می گردد.

 9. در صورت مشاهده تراکنش و یا فعالیت مشکوکی در حساب کاربر ،ای قشم می تواند وجه مورد نظر را تا زمان تعیین وضعیت و تحویل سفارش مسدود و پس از تعیین وضعیت مبلغ را به حساب کاربر واریز می نماید.

 10. ای قشم مسئولیتی در مورد کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده توسط مراکز گردشگری ، اقامتی و تفریحی را برعهده نخواهد گرفت و تحقیق در مورد خدمات خریداری شده برعهده پرداخت کننده خواهد بود. تمامی مسئولیت خدمات ، کالا ها و … برعهده دهندگان خدمت ( فروشنده ) است.

 11. هر کاربر تنها مجاز به ایجاد یک حساب کاربری در ای قشم خواهد بود .

 12. ای قشم به سایتها و مجموعه هایی که از سازمان منطقه آزاد قشم دارای فعالیت مجاز نمی باشند خدمات رسانی نمی کند و در صورت احراز غیر قانونی بودن فعالیت آنها موظف به مسدود کردن حساب وی می باشد .

 13. انتشار ویروس‌های اینترنتی به‌منظور سوءاستفاده از حساب کاربران ای قشم مجاز نیست و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد شده و همچنین موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

 14. جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طریق ای قشم ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

 15. افراد زیر سن قانونی (زیر ۱۸ سال) مجاز به عضویت در سایت ای قشم و استفاده از خدمات ای قشم نمی‌باشند.

 16. استفاده از چند نام کاربری برای یک شخص در ای قشم ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، سایر شناسه‌های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقیف خواهد شد.

 17. بر طبق سیاست امنیت اطلاعات، ای قشم متعهد می‌شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به‌استثنای مواردی که به‌موجب قانون مجبور به انجام این کار باشد.

 18. ای قشم هیچ‌گاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست‌های ای قشم از طریق تیکت ها و درون وب‌سایت ای قشم انجام می‌شود و از ایمیل تنها به‌منظور اطلاع‌رسانی و یا درخواست مشاهده لینک‌هایی درون وب‌سایت ای قشم استفاده خواهد شد.

 19. ای قشم از کاربران خود می‌خواهد، حتماً شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس ای قشم دات کام (EQESHM.com) است، وارد کنند. بدیهی است در صورت واردکردن اطلاعات در آدرس‌هایی به‌جز آدرس EQESHM.com مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر موردنظر است.

 20. به سبب جلوگیری از کلاه برداری، هر کاربر در ای قشم امکان واردکردن شماره‌حساب‌های خود و شماره کارت‌های خود را دارد. کاربران می‌بایست تنها شماره‌حساب‌هایی که به نام آن‌ها است را وارد کنند و ای قشم هیچ مسئولیتی در مورد حساب‌ها و کارت‌های متصل بانام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت.

 21. انتقال وجه به‌صورت داخلی در وب‌سایت شامل هیچ هزینه اعم از کارمزد یا موارد مشابه نیست.

 22. هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت‌شده در ای قشم است.

 23. فروشندگان بلیط مراکز تفریحی و گردشگری موظف اند  شماره رسید دیجیتالی (واچر بلیط) تأییدشده از سوی ای قشم را تحویل خریدار نمایند . البته چنانچه پرداخت‌کننده نیز عضو ای قشم باشد، امکان مشاهده جزئیات تراکنش وی، درون کنترل پنل شخصی خود نیز وجود دارد.

 24. هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود می‌بایست مابین آن‌ها برطرف شود و ای قشم امکان گفتگوی دوطرفه به‌منظور حل مشکلات را از طریق بخش تیکت فراهم می‌کند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به ای قشم وارد شود، زیان دهنده موظف به جبران خسارت است.

 25. کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در ای قشم را بنا به درخواست خود از طریق تیکت، متوقف کنند. ای قشم کاربر موردنظر را توقیف می‌کند اما از پایگاه داده‌های خود حذف نمی‌کند. این کار به‌منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آن‌ها، انجام می‌شود.

 26. ای قشم اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا می‌کنند متوقف کرده و تصمیم‌گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به‌صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.

قوانین اجرایی

نمایش خدمات ای قشم در وب سایت های که دارای محتوای غیر قانونی ، غیر اخلاقی ، مبتذل ، توهین آمیز ، تهدید کننده ، افترا آمیز و همچنین توهین به نژاد و دسته خاصی از مردم باشد غیرمجاز است و در صورت آگاهی حساب کاربری طرف مسدود خواهد شد.
استفاده از اطلاعات شخصی کاربران به منظور اهداف تجاری از طریق ای قشم ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

رفع مسئولیت

 • ای قشم هر گونه ضمانت صریح یا ضمنی در فروش و غیره را نقض می کند. خدمات درست مطابق با آنچه هستند ارائه می شوند. ای قشم هیچگونه ضمانتی مبنی بر اینکه خدمات احتیاجات دهندگان خدمت را برآورده می کنند، سرویسها قطع نمی شوند، بدون خطا هستند و یا معایب برطرف خواهند شد ارائه نمی دهد. ای قشم هیچگونه ضمانتی در مورد صحت و دقت عملکرد خدمات و نتایج استفاده از آنها ارائه نمی دهد.

 • هر گونه توهین به سرویس ها، مسئولین و کارمندان ای قشم از هر طریقی اعم از سند های دیجیتالی، ایمیل، سیستم تیکتینگ، گفتگوی زنده، ارتباط های مخابراتی مانند تلفن و فکس، به صورت حضوری و به هر شکلی ممنوع بوده و ای قشم امکان قطع کامل سرویس، مسدود سازی حساب کاربری پذیرنده و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.